Tijdens Girls’ Day op 10 april 2025 openen door heel Nederland bedrijven hun deuren om meiden van 10 tot 15 jaar kennis te laten maken met bèta, techniek en IT. En dat is nodig want slechts 8 procent van de werknemers in deze branche bestaat uit vrouwen, meldt WNL.
“Van oudsher zijn er altijd wel vrouwen geweest in de branche, maar je moest ze wel zoeken”, zegt Doekle Terpstra, voorzitter van Techniek Nederland in Stand van Nederland: Generation Next. “Dat nog maar acht procent van het totale werknemersbestand uit vrouwen bestaat, is natuurlijk veel te weinig.”
Voor Haar Technische Ontwikkeling
Toch steeg het aantal werkzame vrouwen in deze sector in tien jaar van 188.000 naar 315.000. Deze groei is mede te danken aan initiatieven van Sahar Yadegari, directeur van het expertisecentrum VHTO (Voor Haar Technische Ontwikkeling), die genderdiversiteit in de technische sector wil bevorderen. Yadegari: “We zien dat een derde van de meiden die meedoen aan Girls’ Day daarna een technische studie overweegt.”
Doen op school!
Naast het event zijn er meer mogelijkheden om meiden enthousiast te maken voor techniek, maar ook om docenten hierin te scholen. Hieronder een selectie activiteiten van de VHTO-site.